PDA

Επιστροφή στο Forum : αγορα σπορων και αυγοτροφων

astrapogiannos
01-09-08, 23:06
οσοι ενδιαφερονται να παρουν σπορια καθαρα και καλα και αυγοτροφες για τα πουλια τους ειμαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω οτι εχω ερθει σε επαφη με εμπορο για την αποστολη απο το εξωτερικο παρακατω σας παραθετω την τελικη τιμη των σακιων στους σπορους και των αυγοτροφων
η τελικη τιμη εχει μεσα και τα μεταφορικα

ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
1}μειγμα για καρδερινες Νίζερ - κεχρί - κανναβούρι - λινάρι χρυσό - σπόροι γρασιδιού - περίλλα - μαρουλόσπορος(λευκός & μαύρος) - ραδικόσπορος - ρούψεν(κόκκινο & μαύρο) - παπαρούνα μπλε - μπέλλα ντι νόττε - chia - αγριομαρουλόσπορος - αγριόσπορους - ηλιόσπορο υβρίδιο
τελικη τιμη 38€ τα 20 κιλα
2)αυγοτροφη για καρδερινες ξερη 6 κιλα τελικη τιμη 30€
3}αυγοτροφη γιακαρδερινες υγρη 5 κιλα τελικη τιμη 26€

ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ
1}μειγμα με ρουψεν Κεχρί - ραπανόσπορος - λινάρι - βρώμη - κανναβούρι - νίζερ – μπισκότο τελικη τιμη 34€ τα 25 κιλα
2}μειγμα με ρουψεν πριμιουμ Κεχρί - νίζερ - περίλλα - βρώμη - λινάρι - κανναβούρι– ρούψεν τελικη τιμη 36€ τα 25 κιλα
3}μειγμα χωρις ρουψεν Κεχρί - νίζερ - περίλλα - βρώμη - λινάρι – κανναβούρι
τελικη τιμη 38 € τα 25 κιλα
4}αυγοτροφη ξερη κιτρινα καναρινια τα 6 κιλα τελικη τιμη 27€ υγρη 26€
5}αυγοτροφη ξερη λευκα καναρινια τα 6 κιλα τελικη τιμη 27€ υγρη 26€

αν καποιος θελει και για παπαγαλακια,παραδεισια και αλλα αγριοπουλια ας μου στειλει πμ να συννενοηθουμε ,επισης οποιος θελει διευκρινησεις ας μου στειλει ενα πμ να τον κατατοπισω πως εχει η κατασταση

αυτη μου η κινηση ειναι συνεπεια της συζητησεως που ειχαμε πριν λιγο καιρο για τις τιμες κα ιτην κατασταση που επικρατει στον χωρο της εκτροφης ,να σας τονισω οτι οι τροφες ειναι 6€ φθηνοτερα αλλα πρεπει να καλυφτει κα ιτο κοστος μεταφορας που ειναι 300€,οσοι θελουν να παρουν προιοντα ας το κανουν,δεν κανω ουτε εισαγωγη ουτε πωληση,προσπαθω να βρω κατι καλο και σχετικα φθηνο για τα πουλια μου,οποιος νομιζει οτι θα κερδισω κατι δεν εχει παρα να ζητησει το τιμολογιο να δει ξκα ινα παρει κα ιακριβες αντιγραφο,ειμαι στην διαθεση ολων για οτιδηποτε,ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
01-09-08, 23:55
Ενδιαφερον ακουγεται Λευτερη , τι προελευσης ειναι ?

orestis
02-09-08, 00:00
Θαναση καλο ειναι να αναφερεις την εταιρεια και να εξετασεις την ποιοτητα αυτης της τροφης γιατι πολλες (ειδικα οι ιταλοι) εχουν πολυ σκονη που ειναι οτι πρεπει για τα ακαρεα

astrapogiannos
02-09-08, 00:52
παιδια οι τροφες ειναι ολες επωνυμες,για λογους που καταλαβαινετε ολοι δεν μπορω να ανφερω ονομα, θα το δειτε οταν τις παραλαβετε, και θα εκπλαγειτε απο την εταιρεια.

nakis
02-09-08, 09:24
μπραβο στον λευτερη για την κινηση αυτη
εγω θα επικοινωνησω μαζι σου σε π.μ. ΘΕΛΩ
για τα καναρια ΕΙΝΑΙ 38 ευρω /25 = 1,52 ευρω το κιλο κ το ΑΓΟΡΑΖΩ χυμα 1,90-2,10
ερχετε 47 το τσουβαλι καλο ακουγετε
μαρκα ειπες οτι ειναι επωνυμη. εγινε
οριστε παιδια κατι βγηκε απο την κουβεντα που καναμε
ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΕΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΦΤΗΝΑ

astrapogiannos
02-09-08, 23:38
σημερα πηρα το οκ απο τον εμπορο ,κα ιαναφερω την εταιρεια που θα μας προμηθευσει τροφες ειναι η γνωστη σε ολους μας ΜΑΝΙΤΟΜΠΑ

orestis
03-09-08, 00:14
Θαναση Η εκπληξη........
Επειδη αυτην την τροφη εδινα στα δικα μου απο καιρο(για την ακριβεια μειγμα απο πριμιουμ-ιντιζενα- καρδελινι,με εποχιακη διαφοροποιηση στα πασοστα), η τελευταια ενημερωση που πηρα απο το μαγαζι που ψωνιζα ειναι οτι η εταιρεια Η ΙΔΙΑ και οχι ο κρητικος εισαγωγεας ανεβασε (ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ) τις τιμες σε υψος οσο κανει σχεδον η τροφη του Μπλατερ....(αν ειναι δυνατον)
Μαλλον θα αναφερεσαι ως προς τις τιμες που δινεις στο πριμιουμ μειγμα (για αγρια ετσι?) και οχι στο ιντιζενα(?) η το καρντελινι(?)τα οποια χρειαζονται στην διατροφη των αγριων ειδικα την εποχη της αναπαραγωγης .Θα ηταν χρησιμο να εδινες τις τιμες των υπολοιπων για να ξερουμε τι και ποσο..

astrapogiannos
03-09-08, 00:23
οι προσφορες ισχυουν για τα ειδη που εχω βαλει εδω,η τροφη για αγρια ειναι η cardellino premium και για καναρια η σειρα της T3 της μανιτομπα

Υ.Γ. με λενε λευτερη

astrapogiannos
06-09-08, 00:47
αγαπητοι φιλοι με λυπη μου σας ανακοινωνω οτι η προμηθεια με τροφες δεν θα γινει,οι αντιπροσωπειες και τα μονοπωλια δεν μας επιτρεπουν να παρουμε στις τιμες που προανεφερα κα ιμπλοκαρισαν ολα

λυπαμαι φιλοι μου προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα

Nikolasgr
08-09-08, 14:55
Πάντως ένα μπράβο στον Λευτέρη γιατί το "παλεύει"...:claps:

nakis
08-09-08, 15:08
ΝΙΚΟΛΑ ΤΟ [ ΠΑΛΕΨΕ ] ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΟ ,ΘΑ ΜΑς ΔΩΣΗ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ
ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΜΟΙΑ ΚΑΡΔΕΡΙΝΑ.

Tonys
08-09-08, 19:02
δεν πειραζει λευτερη φτανει που προσπαθησες και που ηθελες να μας βοηθησεις ολους με αυτο το φλεγων θεμα που το τελευταιο καιρο δεν προλαβαινουμε τις τιμες .οι ατιμες τρεχουν στην ανηφορα:eek:

Nikolasgr
09-09-08, 19:04
ΝΙΚΟΛΑ ΤΟ [ ΠΑΛΕΨΕ ] ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΟ ,ΘΑ ΜΑς ΔΩΣΗ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ
ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΜΟΙΑ ΚΑΡΔΕΡΙΝΑ.
Διονύση επειδή περνάω αρκετά συχνά από τον Μαραθώνα αν δεν έχει βέβαια πρόβλημα ο Λευτέρης θα πάμε παρέα μια μέρα και θα τα πούμε από κοντά.Εσύ τι λές "φανταστικέ" Λευτέρη;

astrapogiannos
09-09-08, 20:01
παιδια με χαρα να σας υποδεχτω σπιτι μου οσους κα ιοποιος θελει,αλλα να μου το πειτε μια 2 μερες νωριτερα να μην εχω δουλεια να ερθετε για να τα πουμε ησυχα και ανετα,ευπροσδεκτοι ολοι