PDA

Επιστροφή στο Forum : σας συμφερει!!

ASCONA MANIAC
11-10-09, 14:56
Καλησπερα σε ολους.
Ανοιγω αυτο το θεμα με σκοπο την ενημερωση σας σχετικα με ενα μικρο μαγαζακι που εχω βρει στα προαστεια του Πειραια με παρα πολυ καλες τιμες σε πολλα ειδη οπως τροφες ,κλουβια και ζευγαρωστρες.
Ενδεικτικα το τσουβαλι 25 κιλων Prestige Classic 28.30ΕΥΡΩ (μεση τιμη)
Να τονισω οτι προσωπικα δεν εχω κανενα οικονομικο οφελος δημοσιευοντας αυτο το ποστ και φυσικα καμια σχεση με τον ιδιοκτητη αφου καλα καλα δεν ειμαι καν πελατης στο συγκεκριμενο μαγαζι το οποιο ειναι καινουργιο και απο το οποιο εχω αγορασει μονο πεντε κονσερβες για μια αδεσποτη γατουλα.
Αποκλειστικος μου σκοπος ειναι η ενημερωση ολων των συναδελφων την δυσκολη αυτη οικονομικα εποχη που ζουμε και ΜΟΝΟ μετα την εγκριση του ADMIN ακομη και απαντωντας με ΠΜ σε καθε ενδιαφερομενο.

evaluieva
11-10-09, 15:03
ευχαριστουμε για την ενημερωση δημητρη αλλα
μπορειτε να τονιζετε κ με bold χαρακτηρες
δεν ειναι αναγκη σε κεφαλαια!

Μη γράφετε ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ούτε τον τίτλο του μηνύματος αλλά ούτε και το κυρίως θέμα του.
Τονίζουμε κάτι που θέλουμε με τους bold χαρακτήρες. Είναι κουραστικό να διαβάζει κάποιος το μήνυμα με κεφαλαίους χαρακτήρες και μοιάζει σαν να "φωνάζετε", οπότε είναι εύκολο να προκαλέσει παρεξηγήσεις. (όταν πρόκειται για ολόκληρο το ποστ) να χρησιμοποιείτε μόνο πεζούς χαρακτήρες στα ποστ.
H επιμέρους χρησιμοποίηση κεφαλαίων είναι αποδεκτή μόνον περιστασιακά μέσα στο κείμενο κ εφόσον θέλουμε να τονίσουμε 2-3 λέξεις.
H χρησιμοποίηση κεφαλαίων γραμμάτων σε όλο το κείμενο, θα έχει συνέπειες [αρχικά απλή σύσταση σε πμ ] στην εμφανιση ή όχι των ποστ κλπhttp://canarybreeder.net/up/forum/showthread.php?t=1

orestis
11-10-09, 16:45
Και με τα στοιχεια που αναφερεις Δημητρη το βρηκαμε πανευκολα.....

admin
12-10-09, 05:58
Δημητρη καλημερα

Παρα πολυ χαμηλη τιμη μου φαινεται, ισως και ο ιδιος να κανει λαθος ...
Για τετοιου ειδους τροφη , πανω κατω η τιμη ειναι 35 με 36€ ,τα 25 κιλα.

Παντως τι να πω, για 25 μου φαινεται τσαμπα.

Να ρωτησω , εχει και μπισκοτο μεσα η τροφη ;;

Δες επισης και καποια αλλα προϊοντα ετσι απο περιεργεια ,να δουμε τιμες.

Παντως καλη η πληροφορια , αφου ολοι μας στις μερες αυτες πρεπει να κοιταμε και την τσεπη μας .

ASCONA MANIAC
12-10-09, 14:39
Γιωργο καλησπερα και σε σενα.
Δεν νομιζω να κανει λαθος αφου μου το εχει γραψει και σε χαρτακι.Μου εχει δωσει κι αλλες τιμες καθως και φωτο για κλουβες και ζευγαρωστρες.
Δωσε μου αν ειναι το ΟΚ για να τα "ανεβασω" μαζι με τα στοιχεια του 'η να στελνω ΠΜ σε οποιους ενδιαφερονται ,και ειναι ηδη αρκετοι, για να μην θεωρειται και διαφημηση.
Να ' σαι καλα.

glafkos
12-10-09, 15:11
καλησπερα σε ολους
ειμει σχετικα νεος με τα καναρινια
αλλα μου κανει εντυπωση η τιμη βεβαια αλλα θελω να ρωτησω και εγω κατι
τι χρονιας ειναι η τροφη ειναι φετινη?? η ειναι πιο παλια δηλαδη στοκ και εαν ειναι στοκ θα το αγοραζατε η οχι ?

admin
12-10-09, 15:13
Μπορεις να βαλεις τις διαφορες τιμες ,αλλα φυσικα οχι το ονομα του μαγαζιου, Οποιος θελει μπορειτε σωστα μεσω ΠΜ

antoninio
12-10-09, 19:22
καλησπερα σε ολους
ειμει σχετικα νεος με τα καναρινια
αλλα μου κανει εντυπωση η τιμη βεβαια αλλα θελω να ρωτησω και εγω κατι
τι χρονιας ειναι η τροφη ειναι φετινη?? η ειναι πιο παλια δηλαδη στοκ και εαν ειναι στοκ θα το αγοραζατε η οχι ?

εξαρταται πως ψωνιζει ο καθενας.αν αγοραζεις χυμα η ετοιμα μονοκιλα ειναι λιγο δυσκολο να μαθεις την ημερομηνια και ειναι και ρισκο.
εγω δεν θα αγοραζα.
καποιες συσκευασμενες τροφες εχουν ημερομηνια επανω.το μονο καταστημα που ξερω ειναι να γραφει τι σοδεια ειναι ornitalia

ASCONA MANIAC
12-10-09, 23:28
Μπορεις να βαλεις τις διαφορες τιμες ,αλλα φυσικα οχι το ονομα του μαγαζιου, Οποιος θελει μπορειτε σωστα μεσω ΠΜ
ΟΚ Γιωργο.
Λοιπον,μου εχει δωσει καποιες τιμες μαζι με φωτο τις οποιες και σας μεταφερω.
Να υπενθυμησω εκτος του οτι δεν εχω κανενα οικονομικο 'η αλλο συμφερον απ' το συγκεκριμενο post αλλα τελω ακρως συναδελφικα, παραλληλα η επιλογη καποιων απο τα παρακατω προιοντα με βαση την ποιοτητα 'η την τιμη αφορα αποκλειστικα εσας τους ιδιους.
Οποιος ενδιαφερεται να επικοινωνησει με το συγκεκριμενο καταστημα θα του απαντησω με ΠΜ.

Τροφη Prestige Classic 25 κιλων: 28.30ευρω(μεση τιμη)

Τροφη Prestige Special 25 κιλων:31.00ευρω(μεση τιμη)

Κλουβα μεσαια(59.5Χ41Χ40.5):18.50ευρω(μεση τιμη)

Κλουβα μεγαλη(76Χ46Χ45.5):29.20ευρω(μεση τιμη)

Ζευγαρωστρα μονη(42Χ33Χ28):10.50ευρω(μεση τιμη)

Ζευγαρωστρα διπλη Ελ/κης Κατ/σκευης(58Χ32Χ40):21.00ευρω(μεση τιμη)

THODORIS1982
13-10-09, 12:35
περιμενα να δω ακριβως για ποιες συσκευασιες μιλαει ο φιλος μας.
Εχω να πω οτι δεν ειναι φτηνες αλλα ειναι στα φυσιολογικα πλαισια.
Η πρωτη τροφη ειναι η aviary το διαφανο τσουβαλι ειναι το χειροτερο της εταιριας προοριζεται για κλουβες μεικτες με διαφορα ωδικα πουλια για την περιοδο αναπαυσης εχει μεσα και μπισκοτακια χρωματιστα.

Το κοκκινο τσουβαλι ειναι μειγμα 5 σπορων και υποστηριζει η εταιρια οτι ειναι για καναρινια φωνης.
Υπαρχει και αντιστοιχο χωρις ρουψεν για χρωματος.
Αν και ειναι πιοτικα καλο δεν ειναι πλουσιο σε ποικιλια σπορων.Υπαρχει και το prenium που ειναι και το καλυτερο αλλα κοστιζει γυρω στα 45 ευρω το τσουβαλι των 20 κιλων.
Επισης βγαινει και τσουβαλι που εχει και chia μεσα δε ξερω αν εισαγεται ομως στην Ελλαδα.

Οσο για τα κλουβια ειναι για κλαμματα εχω αγορασει τη ζευγαρωστρα οι ενωσεις γινoνται με πλαστικο.Την εχω χρησιμοποιησει 2 χρονια και ηδη το πλεγμα του πατου εχει αποκολληθει.
Να σημειωσω και κατι το τσουβαλι το κοκκινο βγαινει και σε κιλο.Σε καινουριες συσκευασιες εχει παρατηρηθει να υπαρχει μεσα στην τροφη πελλετς μεγεθους τροφης κουνελιων χωρις να αναγραφεται στη συσκευασια και χωρις να ξερουμε τι ειναι

pantokrator
13-10-09, 15:47
Θελω να ευχαριστησω κι εγω με τη σειρα μου τον φιλο Δημητρη για τις πληροφοριες που μας προσεφερε!
Η τροφη prestige special ειναι πολυ αξιοπρεπης για την συντηρηση των πουλιων μας και μια καλη επιλογη για καθε εκτροφεα.

Στην αναπαραγωγη βεβαια τα πραγματα αλλαζουν οποτε καλο ειναι να σκεφτουμε οτι υπαρχει η premium prestige της ιδιας εταιριας την οποια προσωπικα προτιμω να δουλευω.
Οσο για τα κλουβια και κλουβες απο οτι καταλαβαινω ειναι τα λεγομενα ''κινεζικα'' συνηθως χαμηλης ποιοτητας και αμφιβολης αποτελεσματικοτητας.

Παρολα αυτα ο καθενας μπορει να τα επιλεξει σαν λυση στο κατω κατω δεν εχουμε ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να δινουμε ενα ''σκασμο'' λεφτα για εξοπλισμο.οτι πληρωνεις στο κατω-κατω παιρνεις.

vag990
16-10-09, 00:02
ΟΚ Γιωργο.
Λοιπον,μου εχει δωσει καποιες τιμες μαζι με φωτο τις οποιες και σας μεταφερω.
Να υπενθυμησω εκτος του οτι δεν εχω κανενα οικονομικο 'η αλλο συμφερον απ' το συγκεκριμενο post αλλα τελω ακρως συναδελφικα, παραλληλα η επιλογη καποιων απο τα παρακατω προιοντα με βαση την ποιοτητα 'η την τιμη αφορα αποκλειστικα εσας τους ιδιους.

Αφού πρώτα σε ευχαριστήσω και εγώ για τις πληροφορίες, θα μου επιτρέψεις να σου κάνω και μία ερώτηση?
Αν αυτό το φωτορεπορτάζ δεν είναι διαφήμιση, τότε τί είναι διαφήμιση? :confused::confused:
Από απλή περιέργεια ρωτάω, χωρίς να υπονοώ τίποτα.

pantokrator
17-10-09, 15:19
Να απαντησω λοιπον στην απορια σου χωρις καμια παρεξηγηση.Οταν δοκιμασεις καποιο προιον και δεις οτι ειναι αποτελεσματικο και σου κανει με τα δικα σου καταναλωτικα κριτηρια συνηθως μετα τι κανεις?Συνηθως λοιπον, το ξαναπαιρνεις.Απο εκει και επειτα το προτεινεις.Αυτο λεγεται ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.

vag990
17-10-09, 15:56
Τώρα εγώ να κάνω ότι κατάλαβα ή θέλετε (μιας και απάντησε ο Γιώργος στην ερώτησή μου) να το κάνω πιο λιανά?

evaluieva
27-10-09, 19:13
απο τωρα κ στο εξης ,εχουμε ομαδα (http://canarybreeder.net/up/forum/showthread.php?p=24011#post24011)στο φορουμ για οποιεσδηποτε προτασεις [μεταξυ των μελων] γυρω απο συμφερουσες αγορες κλπ :)