PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα 14ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Καναρινιών Φωνής της ΕΟΟ

karadadi
29-10-10, 01:19
ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
14ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΕΟΟ
ΜΑΛΙΝΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΙΜΠΡΑΝΤΟ!

Ο πανελλήνιος διαγωνισμός καναρινιών φωνής της ΕΟΟ στις Κατηγορίες Β (μαλινουά) και C (Τιμπράντο) θα διεξαχθεί από 06-12-2010 έως 12-12-2010.
Τόπος διεξαγωγής θα είναι η Σχολή Δημοτικής Αστυνομίας στην πόλη της ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
Υπεύθυνος για την οργάνωση και τη διεξαγωγή του διαγωνισμού είναι ο ο Σύλλογος Καναρινόφιλων Βορείου Ελλάδος
Κριτής των καναρινιών μαλινουά θα είναι ο Βέλγος Κος Robert Mittemeijer OMJ κριτής της ΚΒFK ενώ κριτής των τιμπράντο θα είναι ο ισπανός Κος Calas Blanco Cipriano OMJ κριτής της FOCDE.

Πρόγραμμα διεξαγωγής για τα καναρίνια Τιμπράντο

Κυριακή 5-12-10 και Δευτέρα 6 -12-10 θα γίνει η παραλαβή και ο εγκλωβισμός των πουλιών.
Τρίτη 7-12-10 θα είναι ημέρα ηρεμίας.
Τετάρτη 08-12-10 και Πέμπτη 09-12-10 Πέμπτη κρίση των πουλιών.
Παρασκευή 10-12-10 βράβευση νικητών και σεμινάριο κριτή. Στη συνέχεια απεγκλωβισμός.
11 και 12 Δεκεμβρίου η έκθεση θα είναι ανοιχτή στο κοινό, με πουλιά και των δυο κατηγοριών

Πρόγραμμα διεξαγωγής για τα καναρίνια ΜΑΛΙΝΟΥΑ

Τρίτη 7-12-2010 Παραλαβή και εγκλωβισμός.
Τετάρτη 8-12-2010 ημέρα ηρεμίας.
Πέμπτη 9 και Παρασκευή 10 -12-2010 κρίση των πουλιών.
Σάββατο 11-12-2010 έκθεση ανοιχτή για το κοινό.
Απονομή Βραβείων και σεμινάριο από τον κριτή για να συζητηθούν τυχόν απορίες των εκτροφέων

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη διεξαγωγή του πρωταθλήμστος αλλά και τη δυνατότητα δωρεάν φιλοξενίας μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του ΣΥ.Κ.Β.Ε
sykbe.blogspot.com.

nivogr
29-10-10, 01:32
Φέτος η βόρεια Ελλάδα έχει την τιμητική της όσοι φίλοι θέλουν να παρακολουθήσουν από κοντά τον διαγωνισμό να γνωριστούν με εκτροφείς να παρακολουθήσουν τα σεμινάρια θα είναι ευπρόσδεκτοι.Ένα μεγάλο Μπράβο σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν και βοηθούν να γίνει μια εκπληκτική οργάνωση ...:Timbrato::malinois:

Efthimios Kyprianides
29-10-10, 20:52
Καλησπερα, για τα χαρτζ εχετε καθολου λεπτομερειες ?

Papadakis
29-10-10, 21:20
Ευθύμη, για τα Χάρτζ το 14ο Πρωτάθλημα θα γίνει στη Αθήνα, Μωραϊτη 81, Νέο Ψυχικό, το έχει αναλάβει ο ΕΟΚ. Ο εγκλωβισμός είναι τη Τρίτη 7 Δεκεμβρίου και ο απεγκλωβισμός τη Κυριακή 12 Δεκεμβρίου.

THODORIS1982
29-10-10, 22:46
Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια που θα συμμετασχουν στις δυο αυτες εκδηλωσεις !!! Καλο κουραγιο στους διοργανωτες απο την Πτολεμαιδα μαλινουαδες και τιμπρανταδες ,αλλα και στους Αθηναιους Χαρζαδες.

Dimitris_Koropi
29-10-10, 23:50
Καλη επιτυχια σε ολους σας παιδες!

Efthimios Kyprianides
30-10-10, 10:08
Ευχαριστω Κωστα.Καλη επιτυχια σε ολους μας.

THODORIS1982
30-10-10, 10:29
Kαλη επιτυχια και σε σενα .Τιμη μας που στις Ελληνικες εκδηλωσεις συμμετεχεται και τα παιδια απο την Κυπρο.Με ψινεται και μενα για του χρονου αν παει καλα η αναπαραγωγικη χρονια.Οταν ερχονται παιδια απο την Κυπρο και απο απομακρισμενες περιοχες της Ελλαδος οπως η Ροδος για να συμμεταχουν σε ενα διαγωνισμο που γινεται στην Μακεδονια μας και την Αθηνα ειναι χαζομαρα εκ μερους μας που ειμαστε 2 ωρες δρομο απλως να παρακολουθουμε

Efthimios Kyprianides
30-10-10, 12:46
:greeceΕυχαριστω.

chtsili
31-10-10, 11:18
ενα τεραστιο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους οσους βοηθουν για την αψογη διεξαγωγη ΚΑΙ του πανελληνιου πρωταθληματος . να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολους και τα αποτελεσματα των διαγωνισμων να δικαιωσουν τους κοπους τους .

ειναι χαζομαρα εκ μερους μας που ειμαστε 2 ωρες δρομο απλως να παρακολουθουμε

θοθωρη βλεπω του χρονου να εισαι απο τους πρωτους που θα δηλωσουν συμμετοχη και με κανεις χαρουμενο. ειναι μεγαλη ευκαιρια να βγαλουμε το γρασο απο τα ματια μας και να μαθουμε μερικα πραγματα .

ROSSIGNOL
31-10-10, 11:50
Καλη επιτυχια σε ολους

nivogr
30-11-10, 14:44
2180
Σε λίγες μέρες ξεκινά η γιορτή των μικρών τραγουδιστών φέτος στην πόλη του Πτολεμαίου θα παραβρεθώ και εγώ εκεί θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος ( και ναυτεργατών λόγο απεργίας)!!!!
Καλώ λοιπόν όσους φίλους μπορούν να αφιερώσουν μια βόλτα με τα παιδιά τους τις οικογένειες τους ή τους φίλους τους να μην διστάσουν να έρθουν θα είναι χαρά μας να γνωριστούμε από κοντά θα προσπαθήσουμε όλοι μας για το καλύτερο!!!!action 3action 3action 3

THODORIS1982
30-11-10, 19:43
Σε λίγες μέρες ξεκινά η γιορτή των μικρών τραγουδιστών φέτος στην πόλη του Πτολεμαίου θα παραβρεθώ και εγώ εκεί θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος ( και ναυτεργατών λόγο απεργίας)!!!

Εσένα φίλε μου Ροδίτη δε σε κρατάει τίποτε στη Ρόδο.Σε αναμμένα κάρβουνα κάθεσαι :65.Πιστεύω και κολυμπώντας να χρειαστεί θα πας.
Καλή επιτυχία!!!

THODORIS1982
30-11-10, 19:54
¨Ασχετο λίγο αλλά και σχετικό για το μέλλον των καναρινιών φωνής στην Ελλάδα.
Φέτος έγινε για πρώτη φορά ξεχωριστό πρωτάθλημα για τα καναρίνια φωνής από τα υπόλοιπα καναρίνια.Και πραγματικά ήταν μια ωραία καινοτομία.
Με τα λύπης μου όμως είδα σήμερα,(πραγματικά πριν απο λίγο το παρατήρησα) ,ότι τα δύο μεγάλα πρωταθλήματα γίνονται την ίδια εβδομάδα και μάλιστα είναι ανοιχτές οι εκθέσεις για το κοινό το ίδιο Σαββατοκύριακο.Απορώ αυτό δε το είδε κανένας???? Ευτυχώς για καλή μας τύχη η Πτολεμαίδα και η Βέροια δεν έχουν μεγάλη χιλιομετρική απόσταση.Τι θα γίνει όμως από του χρόνου? Μήπως πρέπει να σκεφτούμε και αυτό.Δε μπορεί από τη μία να γκρινίαζουμε για την επισκεψιμότητα και τη συμμετοχή στις εκθέσεις και από την άλλη να κάνουμε τέτοια λάθη.

ROSSIGNOL
01-12-10, 02:45
Αυτό δεν έγινε κατά λάθος, ο εγωισμός κάνει στραβούς ανθρώπους που δεν βλέπουν το αύριο, ο εγωισμός είναι άσχημη αρρώστια, και πιθανός παιδική αρρώστια. Ζητω συγγνώμη που το λέω στα ίσια, και ντρέπομαι για την Ελληνική oρνiθokuλtuρa, γιατί τέτοια μου θυμίζουν το Μαρόκο, και δυστυχώς ο Έλληνας εκτροφέας πληρώνει συνεχώς τα λάθη τον άλλον.

nivogr
01-12-10, 03:07
Θοδωρή σε ευχαριστώ για τις ευχές σου άλλα νομίζω λάθος το θέτεις παραφραστικά απλά θέλω πλέον όπως όλοι οι φίλοι που εκτρέφουν συστηματικά θέλω να δω που βρίσκομαι τα θετικά και τα αρνητικά σημεία μου .Αυτό πρέπει να κάνει και καθένας να βλέπει τον διαγωνισμό ως όχι μόνο ένα σημείο κρίσης των πουλιών αλλά και συναντήσεις φίλων ανταλλαγής απόψεων επαφές με κριτές κτλ.

Φίλοι μου και εσύ Θοδωρή ξέρουμε τα καναρίνια και γενικά τα πτηνά συντροφιάς είναι μεράκι και επειδή εδώ που μένω είναι λίγο δύσκολα εκτός από το διαδίκτυο και τηλέφωνο να συναντώ κάποιους φίλους όποτε μου δίνεται η ευκαιρία κάνω τα πάντα για το μεράκι μου σε συνδυασμό και με εκδρομή!!!(Αυτό όμως συμβαίνει και με φίλους που μένουν εκεί κοντά λόγο της καθημερινότητας της πόλης).Οπότε δεν βλέπω κανένα ενδοιασμό στο να παραβρεθώ η σαν κρινόμενος η σαν επισκέπτης μην ξεχνάς Θοδωρή θα μείνω σχεδόν 10 μέρες εκεί και ξέρεις πως είναι η κατάσταση γενικά στην ζωή μου (περιμένουμε τον πελαργό )οπότε βλέπεις πως είμαι Τρελός Για το Μεράκι ΜΟΥ!!!!

Τώρα όσο αφορά τους διαγωνισμούς είναι κάποια διοικητικά που δεν τα ξέρω καλά ,αυτό που ξέρω είναι πως τα καναρίνια φωνής θέλουνε ξεχωριστούς χώρους και ησυχία και αυτό είναι σημαντικό οπότε καλά είναι πάντα τα πρωταθλήματα τέτοιου είδους να γίνονται ξεχωριστά , αλλά και στην Αθήνα σε όσους διαγωνισμούς έχω παραβρεθεί τυχαίνει να διεξάγεται της ίδια η της άλλης ομοσπονδίας και άλλος διαγωνισμός ταυτόχρονα πίστεψε με τρέχουμε από εδώ και από εκεί να τα δούμε όλα αλλά έτσι είναι .

Να ευχηθούμε κάποια στιγμή οι αρμόδιοι φορείς να κατορθώσουν να δημιουργήσουν ένα πανελλαδικό πρωτάθλημα με την συμμετοχή όλων των συλλόγων στην Ελλάδα αυτό θα είναι το πιο σημαντικό για όλους στην βάση των προαναφερθέντων και για μας που ζούμε μακριά από την πρωτεύουσα γενικά action 3action 3action 3

nivogr
01-12-10, 03:33
Αυτό δεν έγινε κατά λάθος, ο εγωισμός κάνει στραβούς ανθρώπους που δεν βλέπουν το αύριο, ο εγωισμός είναι άσχημη αρρώστια, και πιθανός παιδική αρρώστια. Ζητω συγγνώμη που το λέω στα ίσια, και ντρέπομαι για την Ελληνική oρνiθokuλtuρa, γιατί τέτοια μου θυμίζουν το Μαρόκο, και δυστυχώς ο Έλληνας εκτροφέας πληρώνει συνεχώς τα λάθη τον άλλον.
Χωρίς να σας γνωρίζω επιτρέψετε μου να σας πω πως μιλάτε πολύ βαριά σας θυμίζω :

πως τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει μεγάλα άλματα από το 2004 που άρχισα να ασχολούμαι πιο συστηματικά και η ορνιθοκουλτουρα ανθίζει όλο και περισσότερο με την έλευση νέων ανθρώπων και με πόσους νέους συλλόγους και φίλους από όλη την Ελλάδα συμμετέχουν σε διάφορες εκδήλωσης μην ξεχνάτε την γεωγραφική κάλυψη της Ελλάδος εγώ είμαι ένα παράδειγμα !!!Ακόμα οι παλαιότεροι θα ξέρουν να σας πουν πως γινόντουσαν εκθέσεις διαγωνισμοί και σεμινάρια και φτάσαμε κάθε νομός σχεδόν να έχει το σύλλογο του σημαντικότατο!!!!!

Δεν έχετε να ντρέπεστε τίποτα σαν Έλληνας στην ορνιθοκουλτουρα ειδικά στις τόσο δύσκολες μέρες που περνάει η χώρα μας και κάποιοι με 30 ευρώ μεροκάματο τρέχουν για να κάνουν πουλάκια !!

Αν έχετε στοιχειά για κάτι συγκεκριμένο να το λέτε με ονόματα δημόσιος .

Υ.Γ.Δεν σας γνωρίζω ούτε έχω κάτι μαζί σας αλλά επειδή ζω κάποιες καταστάσεις προσβάλλομαι σαν Έλληνας .:greece:greece:greece:greece

ROSSIGNOL
01-12-10, 04:12
Καλησπέρα και εγώ δεν σας γνωρίζω και δεν έχω τίποτα μαζισας, μπορώ μάλιστα να εκφράσω συγχαρητήρια στους οργανωτές και σε όσους βοήθησαν για την επιτυχία αυτής τις εκθέσεως, θα ήθελα να με καταλάβετε η κριτική που κάνω δεν είναι για την ποιότητα τις εκθέσεως, είναι για την ημερομηνία που έγινε η έκθεση και πιστεύω ότι θα μπορούσαν η ηπεφτινι να αποφεύγουν τέτοια λάθη, και να δίνουν την δυνατότητα στους εκτροφής να επισκέπτονται τις έκθεσις ειδικά όταν γίνονται πανελληνια να αποφεύγουν να κάνουν διαγωνισμούς την ίδια ημερα, για σκεφτείτε λίγο καλύτερα ποιος είναι ο λόγος που διάλεξαν να κάνουν αυτήν την έκθεση την ίδια εβδομάδα, μην μου πείτε ότι έγινε κατά λάθος,

nivogr
01-12-10, 04:51
μάλλον παρανοήσατε :

Πρώτα από όλα οι διαγωνισμοί ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει ο Θοδωρής μιλάει για τα πανελλήνια πρωτάθλημα της Eoo που θα γίνουν 5-12 του Δεκέμβρη στην Βέροια και 6-12 στα καναρίνια φωνής στην Πτολεμαΐδα .αυτό έγινε για τι τα καναρίνια φωνής έχουν πιο εξειδικευμένες ανάγκες κατά την αξιολόγηση τους.
Βασικά δεν γίνονται σε διαφορετικούς χρόνους αλλά σε διαφορετικούς τόπους και η εμπειρία στα καναρίνια φωνής είναι πιο μειωμένη από όλα τα άλλα είδη άρα καλύτερα που θα είναι μόνα τους κατά μια άποψη !!!!Ξανά λέω καλο θα είναι κάποια στιγμή να γίνετε ένα Πανελλαδικό!!
Σας θυμίζω ξανά πως στην Ελλάδα μας με τα τόσα προβλήματα που την δέρνουν Η ορνιθο-κουλτούρα είναι σε άνοδο και καλό στάδιο αυτό είναι γενική ομολογία !!!

οπότε καλό είναι όλοι μας να εκφραζόμαστε σωστότερα για λίγα καλά πράγματα που έχουν μείνει και κάνεις δεν πρέπει να συγκρίνει τον τόπο μας με καμιά άλλη χώρα !!!

kostasr
01-12-10, 10:53

Κύριε Τάκη, στο χόμπι μας τα επιλεκτικά ζευγαρώματα έχουν το καλό να αναδεικνύουν τα χαρακτηριστικά που ψάχνουμε σε κάθε ράτσα αλλά και το μειονέκτημα να καλύπτουν υποχωρητικά ελαττώματα που προσπαθούμε να εξαλείψουμε, αλλά δυστυχώς αυτά κάνουν την εμφάνιση τους σε ανύποπτους χρόνους.

Στην περίπτωση σας η διαμονή σας σε άλλους τόπους ανέδειξε τα καλά χαρακτηριστικά της ράτσας μας, όπως η προσφορά εθελοντικής εργασίας για το χόμπι σας αλλά δυστυχώς το αίμα νερό δεν γίνεται και πολύ εύκολα κρίνετε (υποχωρητικό ελληνικό ελάττωμα) συνεχώς, τον τελευταίο καιρό, με την έκφραση «εγωιστές» ανθρώπους και καταστάσεις που δεν γνωρίζεται ή έχετε λάβει λάθος πληροφορίες (για το τελευταίο είμαι 100% σίγουρος).

Μάλιστα έχετε πάρει τόση φόρα ώστε να κατηγορείτε ανθρώπους ότι είναι τόσο εγωιστές που ανταγωνίζονται τον …… εαυτό τους. Οι ημερομηνίες διεξαγωγής πάνω στις οποίες κάνετε μια τόσο σκληρή και εύκολη κριτική έχουν αποφασιστεί από τους ίδους ανθρώπους, όχι από άλλους. Σας το διευκρίνισαν στα παραπάνω μηνύματα μην είστε τόσο πρόθυμος να παπαγαλίζετε συνεχώς ότι σας λένε, όπως αναφέρετε κι εσείς είναι άλλη μια παιδική ασθένεια ή καλύτερα χαρακτηριστικό.

Επίσης μην παρασύρεστε σε εκφράσεις όπως το «ντρέπομαι», γιατί όσο εύκολα κι αν το ακούτε να λέγεται από ανθρώπους που προσπαθούν μέσα στην ελληνική πραγματικότητα άλλο τόσο φαντάζει αναίδεια να λέγεται από ανθρώπους και μάλιστα με ελληνικές ρίζες που δεν έχουν καμιά επαφή με αυτήν την πραγματικότητα και μάλιστα με τόσο οφθαλμοφανή παραπληροφόρηση που τους έχει γίνει .

Προσέξτε τις εκφράσεις σας κι ενημερωθείτε καλύτερα για τα τεκταινόμενα στην δεύτερη πατρίδα σας, πριν εκφέρετε τόσο παθιασμένες κουβέντες.

THODORIS1982
01-12-10, 10:54
Θοδωρή θα μείνω σχεδόν 10 μέρες εκεί και ξέρεις πως είναι η κατάσταση γενικά στην ζωή μου (περιμένουμε τον πελαργό )οπότε βλέπεις πως είμαι Τρελός Για το Μεράκι ΜΟΥ!!!!

Μακάρι φίλε μου να μη δημιουργηθεί πρόβλημα με τις συγκοινωνίες και να συμμετάσχεις κανονικότητα χωρίς κανένα πρόβλημα.Μακάρι να το σηκώσεις θα είναι διπλή χαρά μέσα στην ίδια χρονιά.Θα το χαρώ πολύ αν κερδίσεις.Και αν πάλι δε το καταφέρεις δεν έγινε τίποτε,νέος είσαι.Τα τιμπράνο δε τα γνωρίζω αλλά αυτό που ακούω από το τηλέφωνο ηχούν ωραία στο αυτί μου!
Ελπίζω να συναντηθούμε κιόλας να τα πούμε με οποιονδήποτε τρόπο.
Αν στην επιστροφή δημιουργηθεί πρόβλημα φίλε μου με τα καράβια μη σκας πάρε το πρώτο αεροπλάνο και πήγαινε στην οικογένεια.Αυτή πάει πρώτα και με τα πουλιά κάτι θα κάνουμε τόσα άτομα είμαστε θα είμαστε μ@@@@ες αν δε αναλάβει κάποιος να τα συντηρησει για ένα διάστημα.

Sporos
01-12-10, 16:31
θελω να πω και γω ενα ευχαριστω στο δημητρη απο τη ροδο για τις πολυτιμες συμβουλες που μου εδωσε απλοχερα....εγω θα παω στην πτολεμαιδα και θα φερω και τα 2 μου τιμπραντακια να τα ακουσει ο κριτης εκτος διαγωνισμου....ευχομαι καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια,και αντε να γνωριστουμε με το καλο...μητσαρα οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!

THODORIS1982
12-12-10, 15:42
Tελείωσε και αυτο! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν κυρίως σε όλους τους φιλους που είχαν πρωτιές.
Το τονίζω το φίλους, καθώς τα πουλιά και οι διαγωνισμοί πάνε και έρχονται ,οι ανθρώποι μένουν και δε πρέπει να βάζουμε τίποτα πάνω από τους ανθρώπους.
Ευχαριστώ τον Μητσάρα από τη Ρόδο που έκανε μια στάση στη Λάρισα να γνωριστούμε και από κοντά.Κουκλιά οι Ισπανοί τενόροι! Πρώτη φορά βλέπω πουλία σε σαρμάδες και να είναι λαλίστατα.Σε ευχαριστώ για τον έλεγχο που έκανες στο κουμάσι μου αλλα και την εκμάθηση του κόλπου της γροθιάς.Καλή η θεωρία αλλά άμα δε το δεις στην πράξη...πήξαμε στα θυληκά καναρίνια :redface:. Τώρα ξέρουμε ότι οι προσθήκες που πρέπει να γίνουν για τη νέα χρονιά πρέπει να είναι τσολιάδες.
Δημήτρη καλή επιστροφή στη Ρόδο και με το καλό να έρθει και ο γιος!

ROSSIGNOL
12-12-10, 17:49
Ναι όπως το λέτε παρανοήσα: Έχετε δίκιο κατάλαβα λάθος το μήνυμα του θοδωρή και σας ζητω συγγνώμη. Συγγνώμη και στα υπόλοιπα μέλη.

Papadakis
13-12-10, 00:04
23942393239223912390238923882387238623852384238323 8223812380237923782377237623752374237323722371
http://www.canarybreeder.net/up/forum/images/misc/pencil.png

admin
13-12-10, 06:43
Μηπως υπαρχει περιπτωση στην 4η φωτογραφια που ειναι ολα τα παιδια μαζι αν υπαρχει καποιος που ειναι και μελος εδω να μας πει;;

karadadi
13-12-10, 10:05
Στη φωτογραφία είναι εκτροφείς τιμπράδο και μαλινουά μετά την απονομή.Όσοι βέβαια παραβρέθηκαν, γιατί αρκετοί εκτροφείς αποχώρησαν από την Παρασκευή πρίν την απονομή φοβούμενοι τον καιρό ο οποίος είχε αγριέψει πραγματικά . Από δεξιά είναι οι κριτές και των δυο κατηγοριών. Ο ασπρομάλλης κύριος είναι ο Κος Mittemeijer Robert OMJ κριτής στην κατηγορία των μαλινουά ενώ δίπλα του είναι ο Κος Calas Blanco Cipriano OMJ Κριτής στην Κατηγορία των τιμπράδο. Ήταν μια όμορφη εκδήλωση με συμμετοχή 100 περίπου μαλινουά και 120 τιμπρόδο! Την έκθεση επισκέφτηκε πολύς κόσμος και πιστεύουμε ότι θα υπάρξει και συνέχεια.....

THODORIS1982
13-12-10, 20:48
Aυτός ο χαμογελαστός κύριος με την καφέ καμπαρντίνα δίπλα στον κριτή ποιος είναι?

Για τον διαγωνισμό πάντως υπήρχε ενδιαφέρον και από τα ΜΜΕ
http://www.youtube.com/watch?v=53han0FUNjI&feature=player_embedded

karadadi
13-12-10, 22:53
H αλήθεια είναι πως τα μέσα ενημέρωσης έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον για την όντως πρωτότυπη αυτή εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην Πτολεμαΐδα. Πιστεύω πως έγινε μια καλή αρχή....
Οι νικητές είναι οι εξής:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤIMBRADO
1o ΣΤΑΜ 364 Βαθμοί Κεραμιδάς Γιώργος
2ο ΣΤΑΜ 363 Βαθμοί Κεστεκίδης Τριαντάφυλλος
3ο ΣΤΑΜ 363 βαθμοί Κουκουβέτσιος Γιώργος
Champion 93 Βαθμοί Καραδαγλής Δημήτριος
1ο Μονά 93 Βαθμοί Καραδαγλής Δημήτριος
2ο Μονά 91 Βαθμοί Κιουρτίδης Κώστας
3ο Μονά 90 Βαθμοί Κεραμιδάς Γιώργος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MALINOIS
1o ΣΤΑΜ 443 Βαθμοί Καραδαγλής Δημήτριος
2ο ΣΤΑΜ 433 Βαθμοί Παπαδόπουλος Γρηγόρης
3ο ΣΤΑΜ 388 Βαθμοί Καραδαγλής Δημήτριος
Champion 123 Βαθμοί Καραδαγλής Δημήτριος
1ο ΜΟΝΑ 117 Βαθμοί Ρόλλης Γιώργος
2ο ΜΟΝΑ 111 Βαθμοί Καραδαγλής Δημήτρης
3ο Μονά 108 Βαθμοί Παπαδόπουλος Γρηγόρης

fanisG
13-12-10, 23:52
Δημητρη συνχαρτηρια για τις διπλες σου νικες. Αν και δεν γνωριστικαμε απο κοντα μιλησαμε χτες στο τηλεφ/νο, παντα επιτυχιες.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
14-12-10, 00:01
Eξαιρετικη διοργανωση, τα ειχε ολα, οργανωση-ποιοτητα-ποσοτητα,συγχαρητηρια σε ολους καθε χρονο και καλυτερα !

THODORIS1982
14-12-10, 00:10
Τι έγινε τώρα βρέχει waterslagers στην πρωτεύουσα του κάμπου? :pano:pano:pano:pano:pano:pano¨

fanisG
14-12-10, 00:22
Ψιλοβρεχει θοδωρη ,η καταιγιδα θα αργησει να ερθει.

THODORIS1982
14-12-10, 00:32
Δουλεια δουλεια δουλεια ...... και θα γίνει πλημμύρα! Καλή αρχή!